Merily Mägi osales 13.-15. mai Rootsis, Lundis toimunud rahvusvahelisel konverentsil "Peer Supports and Experiential Knowledge". Konverents pakkus suurepärast võimalust kuulata erinevaid eksperte üle maailma ja osaleda töötubades, mis keskendusid kogemusteadmiste rakendamisele hariduses ning haavatavate gruppide toetamisele. Konverentsil osalemine sai teoks tänu KÜSKi reisitoetusele.
Konverentsil saadi teadmisi kaasaegsetest uuringutest ja tutvustati ERASMUS+ koostööprojektis osalevate ülikoolide töid. Eesmärk tuua isikliku kogemuse teadlik ja tõenduspõhine kasutamine tervishoiu ja sotsiaaltöö praktikasse ning kõrghariduslikku väljaõppesse. Olulise teemana käsitleti professionaalse ja teadusliku teadmise ning kogemusteadmise võrdväärset olulisust, rõhutades, et kõik kolm on võrdselt olulised teadmiste allikad.
Konverentsil saadud teadmispõhised soovitused ja kogemused aitavad Eestis edendada taastumise mõtteviisi levikut, mis on WHO soovitus vaimse tervise raskustega toimetuleku toetuseks lisaks kliinilisele suunale. Kogemusteadmine on oluline osa taastumise mõtteviisi rakendamisest, ning konverentsil esitletud parimad tavad ja uued tööriistad aitavad kogemusteadmisi efektiivsemalt rakendada koolitustel.
Saadud teadmisi jagatakse ja rakendatakse Taastumisekoolis, pakkudes otsest kasu vaimse tervise raskustega inimestele. Erinevatel ettekannetel rõhutati kogemusteadmise kasutamise olulisust sotsiaaltöös ja hariduses, kus see aitab luua avatumaid ja tähenduslikumaid suhteid teenusekasutajatega. Vaimse tervise valdkonnas on saadud teadmised eriti kasulikud, aidates spetsialistidel mõista kogemusteadmise olulisust ning seda tõhusamalt rakendada. Erinevatel ettekannetel rõhutati, et töötajad saavad pakkuda teenusekasutajatele paremat tuge, kui nad arvestavad teenusekasutajate isiklikke kogemusi ja teadmisi. See lähenemine loob avatud ja tähenduslikumad suhted.
Merily Mägi osalemine konverentsil andis võimaluse luua kontakt ja koostööplaan PowerUs võrgustiku ja Euroopa kolleegidega, mis aitab tugevdada rahvusvahelist koostööd ning teadmiste vahetust. See omakorda loob aluse edasisteks projektideks ja initsiatiivideks, mis keskenduvad kogemusteadmiste integreerimisele sotsiaal- ja tervishoiusüsteemi.
Rohkem infot konverentsil käsitletud teemade kohta leiab ERASMUS+ projekti PowerUs koduleheküljelt: https://powerus.eu/partnership-experiental-knowledge/ .